Sel aastal on laadal uuendusi lastele!

Uuendusega avame sellel aastal laste ala koos laste lavaga, kus toimub terve päeva vältel põnev programm koos võistluste, loosimiste ja auhindadega. Kindlasti rõõmustab lapsi ka sellel aastal miniloomaaed.

Läbi aastate on meie tõmbenumbriks olnud ohutus- ja päästeala, kus tänavu on kohal nii Päästeameti, Kiirabi, Punase Risti, Maanteeameti, Eesti Politsei kui Raudteeohutus OLE esindajad, et läbi ühise pingutuse jõuda oma ennetustöö- ja ohutusalase teabe

ja põnevate atraktsioonidega võimalikult suure hulga inimesteni. Koostöös Eesti Kaitseliidu ja Eesti kaitseväega avatakse militaarala. Meeleolukaks traditsiooniks on kujunenud ka Külade talendivõistlus, kus Nelja Valla Kogu külad omavahel mõõtu võtavad ning põnevate mõõdukatsumiste raames selgitatakse välja kõige talendikam küla neljas vallas.

Koostöös Põllumajandusministeeriumiga jätkame ka sel aastal uhke Eesti Toidu Telgi projektiga. Aastal 2012 esmakordselt avatud Eesti Toidu Telk on osutunud nii kauplejate kui ka ostjate seas väga populaarseks. Eelnevatel aastatel kauples telgis ja tutvustas oma tooteid 85 erinevat Eesti väikeettevõtjat ja tootjat. Külastajaid ja ostjaid on jagunud eelnevatel aastatel ligi 7000. Eesti Toidu Telgi raames on kõigile külastajatele avatud Eesti Toidu Messilava. Messilaval toimuvad terve päeva vältel kokkade workshopid, kus tunniajaste etteastetega astuvad üles eesti kokad, kes valmistavad kohalikust toorainest roogasid ja pakuvad neid ka pealtvaatajatele. Igal kokal on kindel teema, mida ta laval nii teoreetiliselt kui praktiliselt esitleb. Toiduvalmistamise juures räägivad kokad eestimaisest toorainest, selle valikust ja õigest toiduvalmistamistehnikast. Kogu tegevus toimub vabas ja sundimatus õhkkonnas ning põnevat vaatemängu pakkudes. Peamiseks eesmärgiks on propageerida eestimaist toorainet ja selle kasutamist meie kodudes. Telgis on lava koos köögiga ja istumisvõimalus umbes 60-le pealtvaatajale, kust saab jälgida kokkade etteasteid.