Eesti toidu alalt leiab värvikireva toidukultuuri

EESTI TOIDU TELK

Eesti Toidu Telgi peamine idee ja eesmärk on tutvustada Eesti parimaid tegijaid selles valdkonnas, aidata kaasa Eesti talutoidu ja mahekauba levikule ning tuua kohalik tooraine tarbijale lähemale. Telgis toimuvad toodete ja tootjate tutvustused (kauplejatele vabatahtlik), degusteerimised, sõnavõtud.

 

 

TÄNAVATOIDU TÄNAV

Tänavatoidu Tänavale ootame põnevaid maitseelamusi pakkuvaid tänavatoitlustajaid.

Paljudele meist võib veel tänavatoit seostuda bensiinijaamade hotdogide või „burksiputkadega“, kuid tegelikult on tänavatoidu maailm värvikirev ja põnev, see on olnud üheks alustalaks kokakunsti arengus ning väärib ka Eestimaal suuremat tähelepanu. Tänavatoidu põhireegel on lihtne – see valmib kiiresti, on tervislik ning seda on tänaval või õuetingimustes lihtne süüa ja ta on maitsev. Sinna alla kuuluvad kõik salatid, wrapid, tortillad jne.

Toit  sisaldab kindlasti värskeid komponente ja soovitatavalt kastet.  Serveerimiseks kasutatakse palju tooteid, mida saab ära süüa. Näiteks serveeritakse paellat või salatit tortilla peale, mille inimene saab  vajadusel koos salatiga  kokku keerata ja ära süüa. Igati mugav (pole vaja nuga kahvlit) ja keskkonnasõbralik (prügi vähe).

 

 

 

SIBULATÄNAV


Sibulatänavale on koondatud suur valik headest Eesti sibula- ja küüslaugukasvatajatest. Kohal on ka alati kauplejad, kes pakuvad ehedat Peipsi sibulat.

 

BBQ FESTIVAL

Vanamõisa Käsitöölaada raames toimub ka BBQ Festival. BBQ Festivalil toimuvad koostöös Eesti Barbecue Assotsiatsiooniga Eesti Meistrivõistlused BBQ-s.  BBQ Festivalile on oodata Eesti BBQ võistkondade paremikku aga oodatud on ka rõõmsad sõpruskonnad, keda seob ühine huvi BBQ ja grillimise vastu. Registreerimine ja rohkem infot BBQ Festivali kohta leiad siit.