Piim – päeva pärl! Vanamõisa laadal 20. augustil

Vanamõisa laadal tähistatakse taasiseseisvumise 25. aastapäeva suure kohupiimavahukooretordiga

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda avab 20. augustil toimuval Vanamõisa laadal taas piimabaari. Ootame terve päeva jooksul kõiki laadalisi toidutelgis asuvasse piimabaari, et teha paus ja turgutada ennast värskete piimatoodetega, kuid kell 15.00 lõikame piimabaaris lahti suure 25 kilogrammise kohupiima-vahukooretordi, et õnnitleda ja kostitada laadalisi Eesti Vabariigi taasiseseisvumise 25. aastapäeva puhul.

Piim on tervisliku, mitmekesise ja tasakaalustatud toiduvaliku üheks osaks. Piimatooted on inimese jaoks sobivaks toiduks kogu eluea jooksul ja nii ongi piim olnud eestlaste toidulaual alati aukohal.

Eelmisel aastal alustas Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda kolm aastat kestvat piima ja piimatooteid tutvustavat teavituskampaaniat „Piim – päeva pärl!“, mille raames avame 20. augustil Vanamõisa käsitöölaadal Harjumaal taas piimabaari, kus külastajatel on võimalik degusteerida piima ja piimatooteid. Lastele sisustame mängunurga ja kutsume neid kaasa võistlema erinevates põnevates võistlusmängudes, kus paremaid premeeritakse auhindadega. Piimabaarist saavad külastajad kaasa võtta piimakalendri ja värskelt trükist tulnud laste kleepsuraamatu, aga ka retseptiraamatuid, millest leiab uusi ideid piima ja piimatoodete kasutamiseks köögis.

Piimaprogrammi läbiviimist rahastavad Euroopa Komisjon, Maaeluministeerium ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda.

piimabaar_foto_ laurilaan